Začátky našeho divadélka a vznik souboru Manetka

První představení v našem divadle na Okoři proběhlo před Vánocemi roku 2002. Hráli jsme pověst o bájné Bílé paní, která se zjevuje na Okoři a hra se jmenovala O krásné Juliáně aneb jak to tenkrát na Okoři ve skutečnosti bylo. Prvními diváky byly děti z Okoře a přilehlé chatové osady. Po představení si malí diváci ještě odnesli domů balíček od Mikuláše.

Dětem se divadlo i hra líbila a nebylo tedy důvodu proč nepokračovat v načatém díle. Během podzimu roku 2003 vznikl soubor Manetka.

Měli jsme divadlo, namalovali jsme si kulisy, vyrobili rekvizity a loutky, jenom nám chyběly pohádky, které bychom mohli dětem hrát. Děj té první jsme vymýšleli v průběhu nahrávání. Na začátku bylo jen přání principála, že by v pohádce měl vystupovat drak a čert.

Řekli jsme si, že napříště si všechny pohádky budeme psát sami a sami je namluvíme na kazety. Nebylo to ale tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Ze začátku jsme všichni stáli kolem jednoho mikrofonu a nahrávali jednotlivé hlasy a různé zvukové efekty. Všechny dialogy i ruchy jsme museli nahrát na jednu stopu. Naši první autorskou pohádku jsme pojmenovali O králi z Okoře a draku Hromburácovi. Premiéra byla v prosinci roku 2003. uvítání diváků v divadle
Na podzim roku 2006 jsme už zvolili profesionálnější postup, kdy jsme hlasy nahrávali na kvalitní diktafon, záznam sestříhali v počítači, smíchali s původními melodiemi a potřebnými ruchy. Nové nahrávky tak získaly mnohem vyšší kvalitu.

Během dalších let jsme repertoár rozšiřovali o další autorské či převzaté pohádky mezi nimiž jsou i tři lechtivá představení pro dospělé diváky.

nové nahrávací studioZkouška - Honza z Čičovic

Během léta roku 2012 jsme se přestěhovali z Okoře do areálu zámku v Úholičkách.  Divadélko jsme museli vybudovat vlastními silami z původních stájí. V nových prostorech vypadá divadélko trochu jinak než to původní na Okoři, doufáme ale, že změny k lepšímu ocení všichni diváci.

Naše 10-ti leté působení jsme tedy oslavili v novém divadle a doufáme, že si k našim krásným loutkám, působivým rekvizitám a autorským pohádkám najdou cestu i noví návštěvníci.

moderátorka Lenka


Kontakt

Loutkové divadélko Manetka

+420 733 521 735 - Vlaďka Loukotová